mmk győr, mezőtúr megye, utólagos vízszigetelés budapest, bázismag kft, konténer rendelés fejér megye, generálkivitelezés pest megye, generálkivitelezés pest megye
mmk győrmezőtúr megyeutólagos vízszigetelés budapestbázismag kftkonténer rendelés fejér megyegenerálkivitelezés pest megyegenerálkivitelezés pest megyemmk győr, mezőtúr megye, utólagos vízszigetelés budapest, bázismag kft, konténer rendelés fejér megye, generálkivitelezés pest megye, generálkivitelezés pest megye
A marketing eszközeit sokféleképpen csoportosíthatjuk, az egyik legelterjedtebb csoportosítás az úgynevezett marketingmix. A marketingmix a vállalati marketingeszközök kombinációja, alkalmazásának célja hogy az adott vállalat elérje a kitűzött marketingcéljait. A marketingmix Jerome McCarthy és William Perreault nevéhez fűződik, és alapvetően négy elemből áll:
termékpolitika (product)
árpolitika (price)
értékesítési politika (place)
marketingkommunikációs politika (promotion)
A marketingmixet gyakran hívják az elnevezés angol kezdőbetűiből alkotott "4P"-nek is.
A marketingmix elemeit kizárólag integráltan érdemes alkalmazni. Ez azt jelenti, hogy amennyiben a termék egy prémium minőségű áru (termékpolitika), úgy érdemes annak magasabb árat szabni (árpolitika), exkluzív üzlettípusokba elhelyezni (értékesítési politika), és a magas minőséget kiemelő presztízsreklámot alkalmazni (marketingkommunikációs politika). Ezzel szemben ha a termék egy tömegáru (termékpolitika), akkor érdemes alacsonyabb árat kialakítani (árpolitika), sok üzletben elérhetővé tenni (értékesítési politika), és a vásárlásra buzdító, egyszerű reklámokat alkalmazni (marketingkommunikációs politika).
Termékpolitika (product)
A termék a marketingfelfogás szerint olyan fizikai, esztétikai és szimbolikus tulajdonságok összessége, amely a fogyasztó igényeit hivatott kielégíteni.[1] Ennek értelmében a termék nemcsak fizikai, kézzelfogható tulajdonságok halmaza, hanem megjelennek benne elvont elemek is, például egy termék ígérete. A fogyasztók egy termék vásárlása során megkülönböztetnek úgynevezett kritikus (azaz mindenképpen szükséges) -, elvárt (azaz szükséges) -, és kényeztető (azaz a szükségest felülmúló) terméktulajdonságokat.
A termékeket alapvetően két csoportra oszthatjuk, termelési eszközökre és fogyasztási cikkekre. A termelőeszközök olyan eszközök, melyeket további termékek gyártására használnak, lehetnek például: alapanyagok, alkatrészek, részegységek, műszerek, gépek vagy nagyberendezések. A fogyasztási cikkek olyan termékek, melyet a fogyasztók közvetlenül használnak fel.[1] Míg a B2B (business to business, azaz szervezetközi) marketing elsősorban a termelési eszközök marketingjére, addig a B2C (business to consumer, azaz a vállalatoktól a fogyasztók felé irányuló) marketing a fogyasztási cikkekre fókuszál.
A termékpolitikai döntések magukban foglalják:
a terméktervezést és termékfejlesztést
a termékkínálat kialakítását
a termékek formatervezését (dizájn)
a termékek csomagolását
a termékek minőségének biztosítását
a garanciára vonatkozó intézkedéseket
A termékpolitikához szorosan kapcsolódó, ám külön tárgyalandó fogalom a márka fogalma. A márka olyan szimbólumok összessége, melynek feladata a termékek és szolgáltatások egy meghatározott gyártóval való azonosítása és egyúttal azoknak más termékektől való megkülönböztetése. A márkának ezen funkcionális feladatai mellett érzelmi feladatai kiemelkedőek: a fogyasztók nagyon gyakran a márkával való érzelmi azonosulás miatt döntenek az adott termék megvásárlása mellett. Márkaértéken a márkának azon tulajdonságait értjük, melyek révén az egyes termékek és szolgáltatások fogyasztóinak valamilyen többletet képes nyújtani.[1]
Árpolitika (price)
Az árpolitika alapvetően a kínált termékek árának meghatározására vonatkozó elvek és módszerek összessége. Az árpolitika elemei a következőek:
Értékesítési rendszeren a terméknek a termelőtől a fogyasztóig/felhasználóig történő eljuttatását biztosító vállalaton belüli és kívüli szervezeteket és az általuk ellátott funkciókat értjük.[1] Mivel a termékek rendszerint a termelőtől nem közvetlenül jutnak el a fogyasztókhoz (bár ilyen is előfordulhat, például ha közvetlenül a bortermelőtől vásárolunk bort), ezért szükséges a termékek értékesítési útját, azaz a közvetítő kereskedőit (nagykereskedők, kiskereskedők) és elosztási csatornáit megtervezni. Az értékesítési politika ezek kiválasztására és alkalmazására vonatkozó elvek és módszerek összessége. Az értékesítési politika magába foglalja:
a kereskedelmi formák közötti választást
a kereskedelmi partnerek kiválasztását és értékelését
a logisztikát (a csomagolást, a raktározást, a készletgazdálkodást, a szállítást)
az értékesítés szelektivitásának meghatározását (intenzív értékesítési stratégia vagy szelektív értékesítési stratégia alkalmazását)
az értékesítési csatornák kiválasztását
Marketingkommunikációs politika (promotion)
A marketingkommunikáció az eladótól a vevő felé irányuló, üzleti célú információkibocsátás, mely egyrészt tudatja a vásárlóval, hogy létezik a termék; másrészt a vevő attitűdjét, magatartását kívánja befolyásolni oly módon, hogy a fogyasztóban igényt ébreszt a termék vagy szolgáltatás iránt.[1] Összefoglalóan tehát a marketingkommunikációs üzeneteket nevezzük reklámoknak. Sokan tévesen a marketinget kizárólag a reklámozással azonosítják, noha ahogy azt az előzőekből is láthatjuk, a marketing ennél jóval tágabban értelmezendő. A vállalatok marketingkommunikációs tevékenysége megosztó jelenség, az azonban kétségtelen, hogy pozitív hatásai között megemlíthető, hogy jelentősen növeli a fogyasztó tájékozottságát, valamint hogy csökkenti az eladó és vevő egymásra találásának tranzakciós költségeit. A marketingkommunikáció két nagyon fontos modellre épül: az egyik az úgynevezett AIDA modell, a másik pedig az 5M modell.
Az AIDA egy betűszó, amely a modell elemei angol megfelelőinek a kezdőbetűiből tevődik össze. Elias St. Elmo Lewis, az AIDA modell megalkotója szerint ahhoz, hogy a marketingkommunikáció sikeres legyen (azaz a fogyasztók végül megvegyék az adott terméket vagy szolgáltatást), az alábbi taktikát érdemes követni: "Vond magadra a figyelmet, tartsd fenn az érdeklődést, kelts vágyat, és válts ki cselekvést!" A modell elemei tehát a következőek:
Figyelem felkeltés (attention)
Érdeklődés ébresztése (interest)
Vágy keltése (desire)
A "cselekvés", azaz a vásárlás (action)
konténer rendelés, Carpet Cleaning, Online Marketing, női fitness terem székesfehérvár, gerinctorna, baba-mama torna, fimar ipari húsdaráló, fimar húsdaráló, botmixer, rational ipari sütő és ipari gőzpároló, rational sütő és gőzpároló
konténer rendelés, Carpet Cleaning, Online Marketing, női fitness terem székesfehérvár, gerinctorna, baba-mama torna, fimar ipari húsdaráló, fimar húsdaráló, botmixer, rational ipari sütő és ipari gőzpároló, rational sütő és gőzpároló
Kiváló tanácsok az online vásárlásról, amit el akarsz majd olvasni!
Sokan megtanulták, hogy az internetet szinte mindenre használják. Számlák kifizetésére, barátokkal és családtagokkal való kapcsolattartásra, sőt, a családjuknak szükséges dolgok megvásárlására is használják. Az online vásárlás lehet az a dolog, amely időt és pénzt takarít meg neked, amikor sok olyan terméket vásárolsz, amire szükséged van vagy amit szeretnél. Olvass tovább, hogy megtudj néhány tippet az online vásárláshoz.
Mielőtt elmész vásárolni bármelyik online kiskereskedőhöz, keress gyorsan promóciós kódokat. Sok nagy kiskereskedőnél gyakran futnak olyan akciók, amelyeket nem hirdetnek a honlapjukon. Ha gyorsan rákeresel ezekre a kódokra, akkor a pénztárnál beillesztheted a kódot, és így pénzt takaríthatsz meg.
Kerüld a vásárlást olyan webhelyeken, amelyeket nem ismersz, vagy amelyekről nincsenek online felhasználói vélemények. Nem számít, hogy mennyire szeretnéd megrendelni az árujukat, vagy milyen alacsonyak az áraik, egyszerűen nem tudhatod, mire vállalkozol.
Ha nagyszerű kuponokat keresel az online vásárlásra, azt a jól ismert és megbízható oldalaknak tartogasd, amelyek biztonságban tartják az adataidat. Ha nagyszerű kuponokat keresel, gondolj arra, hogy feliratkozol a boltok hírleveleire. A legjobb kedvezményeket általában akkor kapod, ha először feliratkozol egy levelezőlistára. Ha folyamatos érdeklődést mutatsz egy márka iránt, folyamatosan arathatod a jutalmakat.
Online vásárláskor inkább hitelkártyát használj, mint bankkártyát. Ennek oka, hogy a hitelkártyák a hitelképességeden alapulnak, nem pedig azon, hogy mennyi pénz van a bankszámládon. Ha egy internetes hacker megszerzi a banki adataid néhány órán belül teljesen tönkre tehet.
Legyél tisztában a mobileszközzel történő online vásárlás veszélyeivel. Bár ez számos okból kényelmes, személyes adataid fokozottan ki van téve a lehallgatás veszélyének. A nyilvános wi-fi és a rövidített URL-címek sokkal könnyebben megkerülhetőek, mint az otthoni hagyományos számítástechnika, ezért a vásárlási fixet a legbiztonságosabb körülményekre tartogasd.
Online vásárláskor szánj időt arra, hogy a termékekről szakmai szerkesztői véleményeket és felhasználói véleményeket is keress. Sajnos egyes online áruházak fizetnek azért, hogy az emberek véleményezzék a termékeiket. Egy szakmai termékértékeléssel kétszeresen is ellenőrizheted, hogy a felhasználói vélemények pontosak-e. A termék rangsorolásának és értékelésének hasonlónak kell lennie a szakmai és a felhasználói vélemények között.
Az online vásárlás nem mindig jelenti azt, hogy közvetlenül a gyártótól vásárolsz. Valójában olyan webhelyekről is vásárolhat, mint az Amazon, amelyek mindent egy fedél alatt kínálnak, amire szükséged van. Ezzel pénzt takaríthatsz meg a szállítási költségeken, mivel minden termék egyetlen kiskereskedőtől származik, ráadásul a vásárlás is egyszerűvé válik.
Kerüld el a teljes kiskereskedelmi ár kifizetését, amikor online vásárolsz. A kiskereskedők gyakran követnek egy ütemtervet a különböző termékek kedvezményes vagy akciós forgalomba hozatalára. Ha türelmes vagy, gyakran akár a normál kiskereskedelmi ár felét is kifizetheted. Ha várakozásra van lehetőség, a megtakarítás óriási lehet.
A vásárlás befejezése előtt győződj meg arról, hogy a weboldal biztonságos. Ezt többféleképpen is meg lehet állapítani. Ellenőrizd, hogy a webcímben szerepel-e a "https" betűjel, vagy keress egy zárt zárat vagy egy törés nélküli kulcsot ábrázoló ikont a képernyő alján. Ne aggódjon, hogy a termék rangsorolásának és értékelésének hasonlónak kell lennie a szakmai és a felhasználói vélemények között.
A mostani ismeretek ismeretében nagyobb valószínűséggel jelentkezel be az internetre, hogy vásárolni kezdj? Talán ruhára van szükséged a lányodnak vagy cipőre a fiadnak. Akárhogy is, az interneten biztosan mindent megtalálsz. Használd az imént tanult tippeket, hogy megtaláld és megvásárold a kívánt és szükséges dolgokat.
To edit this subheading, highlight the text and replace it with your own fresh content.
This is a paragraph. To edit this paragraph, highlight the text and replace it with your own fresh content. Moving this text widget is no problem. Simply drag and drop the widget to your area of choice. Use this space to explain the services you offer and why they’re perfect for your audience.